Ochocka Akademia Muzyczna – ostatni koncert!

Już w najbliższą sobotę ostatnia odsłona naszej Ochockiej Akademii Muzycznej – 3 koncertów, które wygrały konkurs dotacyjny na Ochocie.

Pierwszy koncert był podróżą przez epoki – słuchaliśmy jak zmieniały się tendencje w muzyce w kolejnych stuleciach. Słuchacze mieli okazję poznać wielkie nazwiska i ważne kompozycje, czasem kamienie milowe muzycznego rozwoju.

pmk_2493 pmk_2502 pmk_2512 pmk_2538

Za drugim razem skoncentrowaliśmy się na tym jak muzyka współpracuje ze słowami – jak się nimi inspiruje i oddaje ich charakter, ale też jak przenosi je na zupełnie inny poziom odbioru.

pmk_2879 pmk_2973 pmk_3006 pmk_3034

Teraz, za trzecim razem skupimy się na transcendentnym wymiarze muzyki, a więc na muzyce religijnej, która oprócz walorów czysto artystycznych niesie coś więcej. Nie będzie to jednak Bogurodzica! Przedstawimy Wam zupełnie współczesne kompozycje, pochodzące z tak różnych zakątków świata jak np. Norwegia i Australia 🙂

Spotkamy się jak zwykle w Pawilonie pod Okiem (ul Grójecka 79) Ośrodka Kultury Ochoty o godz. 18.00.

Wstęp jest wolny. Tradycyjnie koncert zakończony zostanie krótkim konkursem, a w czasie gdy publiczność uczyć się będzie prostego kanonu, szybko podliczymy punkty i wyłonimy 10 zwycięzców całego cyklu! Otrzymają oni płyty kolędowe chóru Camerata Varsovia oraz CD-niespodzianki :)

Serdecznie zapraszamy!na-strone-fundacji-wspolfinansowaniena-strone-fundacji-ochota

 

Foto: Piotr Kazimierczak