_MG_2463hi

Elżbieta Siczek

Absolwentka klasy dyrygowania ad. K. Kusiel-Moroza w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W roku 1996 zdobyła II nagrodę w VI Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu. Za wyróżniające osiągnięcia w nauce otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

W latach 1998 i 2001 była uczestniczką Wakacyjnego Kursu Dyrygenckiego prowadzonego przez Jerzego Salwarowskiego w Toruniu; brała czynny udział w pracach Europejskiej Akademii dla Młodych Dyrygentów Chóralnych w Marktoberdorf (1999) oraz Nevers (2000), a także uczestniczyła w letnim Seminarium Kodaly’owskim w Kecskemet (Węgry – 2001).

Pracowała z wieloma stołecznymi chórami: Chórem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego, z którym występowała jako dyrygent w kraju i za granicą, Akademickim Chórem Kameralnym „Ars Kantata” Klubu Inteligencji Katolickiej, Chórem Liceum i Orkiestrą Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie, Dziecięcym Zespółem Wokalnym DOMINANTA Natolińskiego Ośrodka Kultury, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym.

Od 1995 roku prowadzi chór dziecięcy w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 5 lat później rozpoczęła realizację autorskiego programu „Poranki Muzyczne” w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Od października 2006 współpracuje z Wyższą Szkołą Pedagogiczną ZNP, prowadząc ćwiczenia z emisji głosu.

W 2000 roku założyła chór „Camerata Varsovia”, którego jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym.

W 2013 roku otrzymała tytuł doktora sztuki.