Chór Camerata Varsovia śpiewa już 22 lata!

W maju 2020 roku chór Camerata Varsovia miał świętować 20-lecie swego istnienia. Jednak pandemia zmieniła bieg życia muzycznego. Obecnie śpiewanie i koncertowanie stało się znowu możliwe, dlatego postanowiliśmy dłużej nie zwlekać i zaprosić na koncert z okazji 22-lecia zespołu! Podczas koncertu zaprezentowane zostaną między innymi prawykonania kompozycji napisanych specjalnie dla chóru Camerata Varsovia.

Koncert składać się będzie z dwóch części:
W pierwszej z nich chór Camerata Varsovia zaprezentuje kompozycje a cappella, w tym prawykonanie utworu „Ave maris stella” Piotra Grinholca.
W części drugiej swą premierę będzie miało „Credo” Piotra Zalewskiego.
Pierwotnie „Credo” pomyślane było jako forma przeznaczona na dużą obsadę wykonawczą: chór mieszany, chór dziecięcy, solistów, orkiestrę i organy. Jednak rzeczywistość „popandemiczna” spowodowała potrzebę przearanżowania formy na bardziej kameralną. W ten sposób powstała kompozycja na chór mieszany, chór dziecięcy z towarzyszeniem solistów oraz fortepianu i instrumentów koloryzujących.  
Serdecznie zapraszamy!

Uroczysty koncert odbędzie się w sobotę 4 czerwca w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie  przy ul. Świętojańskiej 10 o godzinie 17.00.
W koncercie udział wezmą:
chór Camerata Varsovia
pod dyrekcją Elżbiety Siczek
Piotr Zalewski – fortepian (kompozytor)
oraz goście:
soliści – Aleksandra Żakiewicz (sopran), Ewelina Rzezińska (alt) i Piotr Pieron (bas),
Krzysztof Ratajski – instrument koloryzujący, Piotr Gliński – instrumenty perkusyjne,
a także chór dziecięcy Canzonetta z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie